SUBSCRIBE TO OUR FREE NEWSLETTER
PUBLISHED |

NSW Export Awards finalists Announced

Author:
NSW Export Awards finalists Announced article image
The 2011 Premier's NSW Export Awards finalists have been announced, drawing from a large pool of entrants at the top of their game in the export sector. The Winners will be announced on the 20th October at a reception at Le Montage in Lilyfield. NSW Asian Exporter Award
  • Australian Winesongs Group
  • GMP Pharmaceuticals
  • MSM Milling
  • Proudex Australia
NSW Innovation in Export Award
  • Australian Pictorials
  • eMite
  • EverX
  • LeadBolt
  • Servcorp
NSW Export Scholarship
  • EverX
  • Harlette Luxury Lingerie
  • miniOrganics
  • OWC Watch Company
NSW Young Exporter of the Year
  • Amjad Khanche
  • Jai Townsend
  • Joanne Papanikitas
  • Prithivi Pradeep
NSW Sustainable Exporter of the Year Award
  • Atron Enterprises
  • Barefoot Power
  • Parnell Pharmaceuticals
  • Solar Dryers Australia
NSW Western Sydney Exporter of the Year
  • Concord International Trading
  • Cordina Chicken Farms
  • Ensitech
  • Gloria Jean’s Coffees International
  • Mercane
AGRIBUSINESS AWARD
  • Aviagen Australia
  • Estate Wine Distributors
  • McWilliam’s Wines Group
  • United World Enterprises
  • Westend Estate Wines
ARTS AND ENTERTAINMENT AWARD
  • CAPITOL Productions
  • Darkroom Door
  • Laservision
  • Norwest Productions
  • Petrol Electric
EDUCATION AND TRAINING AWARD
  • AIPE
  • Bridge Blue
  • ICON Business Group
  • TAFE NSW - Northern Sydney Institute
  • The International College of Management, Sydney
EMERGING EXPORTER AWARD
  • Bathtub Productions
  • Bounce Foods
  • Effective Advertising Solutions
  • Health Projects International (HPI)
  • STAR Water Solutions
INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGY AWARD
  • Appen Butler Hill
  • Atlassian Corporation
  • Bravura Solutions
  • Viocorp International
LARGE ADVANCED MANUFACTURER AWARD
  • Dywidag Systems International Pty Ltd (DSI)
  • Finisar Australia
  • Sanitarium Health & Wellness Company
  • TNA Australia
LARGE SERVICES AWARD
  • Blackmores
  • GBST Holdings
  • Macquarie Group
  • The Trust Company
MINERALS AND ENERGY AWARD
  • Flip Screen Australia
  • GeoCheck
  • Pactel International
  • Rambor
SMALL TO MEDIUM MANUFACTURER AWARD
  • Hedweld Group of Companies
  • PCT Global
  • Pinetown Precision Engineering (Australia)
  • Stop Dreaming Technology
  • W.E. Smith Engineering
SMALL BUSINESS AWARD
  • Dermatest
  • Powerdown Australia
  • QiQ Communication
  • The Itti Bitti Nappy Co
  • TTG Transportation Technology
SMALL TO MEDIUM SERVICES AWARD
  • Ansarada
  • Generation Alliance
  • Ideas International
  • PLN Lawyers
  • Zing Communications
REGIONAL EXPORTER AWARD
  • Aquation
  • Banlaw
  • Leatherite
  • QMASTOR Limited
  • TuffRock

Tags

Leave A Comment

Spinning icon Saving your comment, please wait...
Spinning icon Saving your comment, please wait...